Rozruch je základní článek Hnutí Brontosaurus, který sídlí v Praze, ale členy má po celé republice.  Jsme parta kamarádů, která ráda sbalí krosnu a vyrazí do přírody. Rádi chodíme po horách a kopcích, děláme smysluplnou práci a užíváme si spoustu srandy.

Pořádáme pracovně zážitkové akce pro mladé lidi, na kterých se věnujeme dobrovolnické práci na pomoc přírodě, případně památkám.

Akce organizují mladí nadšení lidé, kteří to dělají, protože jim to dává smysl, mají rádi přírodu a moc je to baví. Jsme otevřená skupina a na akcích vždycky rádi vidíme nové tváře. 😊

Kam s námi můžeš v průběhu roku vyrazit?

Tábory

Rozruch dělá pod Hnutím Brontosaurus pravidelně letní tábory. Má za sebou několik ročníků tábora Naruby, který se uskutečnil v Krkonoších na sklenářovické louce, kam jezdíme kosit už přes 10 let. Teď na stejném místě pořádáme opakovaně akci jménem Bezevšeho, na které účastníci utečou od každodenního života do divokých hor a mají šanci být tady a teď uprostřed přírody a skupiny nových lidí. 

Od roku 2020 organizujeme tábor na Šumavě ve spolupráci s Národním parkem a podílíme se na projektu Life for Mires na obnovu mokřadů. Máme za sebou i spoustu dalších úspěšných akcí, třeba cyklotábory Jedeme v tom spolu nebo Putování v Jeseníkách a další.

Víkendovky

Víkendovky se konají v průběhu jara a podzimu. Obsahují různorodou dobrovolnickou práci pro přírodu – např. sázení stromů, kosení, vyřezávání náletů. Na akci se většinou pracuje okolo 6 hodin a zbytek času je vyplněn zážitkovým programem na základě tématu víkendovky. Máme rádi seberozvojový program a zabýváme se tématy jako udržitelnost a klimatická změna, ale taky si rádi jen tak zablbneme, zahrajeme drsnou noční hru nebo běháme do vyčerpání. Některé akce se opakují pravidelně na našich oblíbených lokalitách, ale vyrážíme všude možně po republice.

Klubové večery

Přes celý školní rok se také scházíme v Praze. Na podzim jsou kluby zahájeny každoroční Palačinkovou sešlostí a až do léta se pak konají jednou za dva týdny ve čtvrtek. Program bývá různý: workshopy, přednášky, hry po Praze, diskuze nebo promítání filmů. Scházíme se většinou buď na Letné v naší klubovně nebo venku. Vítáni jsou všichni, členové i nečlenové, lidé, co s Brontosaurem ještě nikde nebyli i zkušení účastníci. Kluby jsou každoročně zakončeny Brontosauřím piknikem v červnu, kde se všichni potkáváme a zakončíme tak klubovou sezónu.

Ekostan

Rozruch můžete potkat i na různých veřejných akcích. S naším informačním stánkem Hnutí Brontosaurus jezdíme po různých festivalech, vysokoškolských akcích nebo veřejných událostech v Praze. V uplynulých letech jste nás mohli zahlédnout například na Dvorcích na PedF UK, na Veggie Náplavce, Korzo Národní nebo Majálesu. Takže když nás někde uvidíte, nebojte se zastavit.

Neformální setkávání

V Rozruchu se v průběhu roku potkáváme i jen tak. Vyrážíme na výlety, do čajoven, na stěnu nebo si jdeme jen tak pokecat a zahrát na kytary. Rádi spolu trávíme čas. Pokud tě něco takového láká, vyraz na některou z našich akcí a můžeš se do Rozruchu přidat!

Proběhlé akce

Akce děláme po celé republice. Koukni se, kde všude jsme byli a co jsme dělali v minulých letech!

Legenda

Vlevo nahoře si můžeš rozkliknout filtr let a seznam akcí.