Na tý louce straší!

Akce Příroda
víkendovka
Datum
Místo Krkonoše (Sklenařovické údolí)
Věk 15 - 27 let
Cena 250 Kč
Kontaktní osoba Káťa
+420 607 393 778
krkonose@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Je pozdní večer, červánky oznamují západ slunce a na dveře klepe Svatojánská noc. Dva mladíci kráčí po těžké práci na poli domů. Kosy nesou na zádech, prozpěvují si do kroku. “Pohni, ať jsme doma před klekáním,” prohodí jeden z nich, “Třeba Klekánice neodnáší jen malé děti,” mrkne na druhého, načež se oba zasmějí a pokračují v cestě. Ač v dobré náladě, přeci jen lehce přidají do kroku. V hlavě mají všechny ty strašidelné historky, které si tak rádi vypráví u ohňů, když potřebují ulevit od každodenních strastí. A blížící se slunovrat jako by připomínal, že občas to nemusí zůstat pouze u historek.

Vydej se společně s námi do časů, kdy na polích hledaly polednice líné pacholky, každý rybník měl svého hastrmana, a hejkalové vedli líté pranice s dřevorubci. Oslav s námi slunovrat a zažij jedinečný víkend v Krkonošské přírodě.

Co, kde a jak

Čeká tě dobrovolnicko - zážitková víkendovka ve které se ponoříme do světa dávných strašidel. Proč si je lidé vymýšleli, jaká je jejich role v historii a k čemu jsou nám takové povídačky o strašidlech dnes? Tomu všemu se podíváme na zoubek a kdo ví, třeba během víkendovky i nějakého toho ztraceného hejkala potkáme. Víkendovka se uskuteční na Sklenářovické louce v malebném podhůří Krkonoš. Budeme spát pod plachtou, vařit si na ohni, zpívat u ohně a samozřejmě kosit! :)

Na akci vítáme všechny mladé lidi ve věku 15 až 27 let. Cena akce je 200 Kč pro členy Hnutí Brontosaurus, 250 Kč pro nečleny.

Dobrovolnická pomoc

Hlavní náplní práce bude kosení sklenářovické louky, o kterou se v Brontosauru už přes deset let pravidelně staráme. Louka byla v minulosti znehodnocena nevhodným hospodařením. Kosením se jí snažíme vrátit její druhovou pestrost, což se díky naší pravidelné práci daří.

Malá ochutnávka

Víkendovku pořádá Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch. Jsme skupinka nadšených lidí, kteří rádi jezdí do přírody a rádi o ni pečují. Užíváme si spoustu zábavy a společně stráveného času. Jezdíme pomáhat do Krkonoš, na Šumavu, do Českého krasu a mnoho dalších míst v Čechách, kde na našich akcích sázíme stromy, kosíme louky, obnovujeme mokřady nebo jinak pomáháme s péčí o krásná a chráněná místa v naší krajině. Ve spolupráci se Správou KRNAP a Ekocentrem Dotek dlouhodobě pečujeme o louky ve Sklenářovickém údolí. Na své akce sem Rozruch jezdí už od roku 2011. Za dlouholetou péči o sklenářovické louky byli naši dobrovolníci oceněni Cenou Hnutí Brontosaurus. Místo je to výjimečné i tím, že tu kdysi stávala sudetská vesnice.

Organizační tým

Těší se na tebe Iči, Káťa, Františka, Ida a Jolča.

Kontakt

Kontaktní osoba: Káťa
E-mail: krkonose@brontosaurus.cz
Telefon: +420 607 393 778