Okamžik radosti

Akce Příroda
víkendovka
Datum
Místo Chocerady
Věk 15 - 26 let
Cena 300/250 Kč
Kontaktní osoba Táňa
+420 722 757 247
pozazavi@brontosaurus.cz
Web akce: facebook.com

Co na nás čeká

Slunce, úsměv kolemjdoucího, milá zpráva, studánka, borůvka u cesty… I úplná maličkost může udělat radost! Nenech si tyto okamžiky proklouzávat mezi prsty a zpestři si jimi všední dny. Usměj se a vyskoč! Juchůů! Okamžiky radosti jsou kolem nás pořád, stačí si jich jen všimnout, chytit se a nepustit. Pojeď s námi prožít pohodový víkend plný smíchu a radosti, společně jí nachytáme určitě dost. 

Co, kde a jak

Co? Akce plná radosti!

Kde? Na krásném místě

Jak? No přeci radostně :)


Víkendovka se koná v Choceradech, malé vesničce v Posázaví obklopené lesy, řekou a kopci. Během víkendu nás čeká bohatý zážitkový program i dobrovolnická práce. Potkáš se tu s šestnácti podobně smýšlejícími lidmi a společně s nimi prožiješ spoustu radostných chvil. Zázemí budeme mít v místní klubovně. Vařit si budeme společně chutné vegetariánské jídlo. 

Dobrovolnická pomoc

Pomáhat budeme v okolí vsi s obnovou staré úvozové cesty a především s péčí o ovocné stromy, které jsme zde vysadili na podzim. Mladé stromky je totiž třeba na jaře zamulčovat, aby byly odolnější vůči suchu a konkurenčním rostlinám. Pomůžeme také s péčí o remízky - především budeme opravovat oplocenky, které slouží vysazeným keřům a stromkům jako ochrana proti zvěři. Remízky jsou významným krajinným prvkem, který brání půdní erozi, pomáhá zadržovat vodu, zachovávat biodiverzitu a členitost krajiny. 

Pracovat budeme v sobotu asi pět hodin.

Malá ochutnávka

Víkendovku pořádá Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch. Jsme skupinka nadšených lidí, kteří rádi jezdí do přírody a pečují o ni a zároveň si chtějí užít spoustu zábavy a společně stráveného čas. Jezdíme pomáhat do Krkonoš, na Šumavu, do Českého krasu a mnoho dalších míst v Čechách i na Moravě. Na našich akcích sázíme stromy, kosíme louky, obnovujeme mokřady nebo jinak pomáháme s péčí o krásná a chráněná místa v naší krajině. Zažiješ zážitkový program, uděláš smysluplnou práci pro přírodu a potkáš nové přátele.

Organizační tým

Těší se na tebe Káťa, Táňa, Magda a Káťa.

Kontakt

Kontaktní osoba: Táňa
E-mail: pozazavi@brontosaurus.cz
Telefon: +420 722 757 247
Webová stránka: odkaz