O krok dál

Akce Příroda
víkendovka
Datum
Místo České středohoří
Věk 15 - 26 let
Cena 200/250 Kč
Kontaktní osoba Berry
+420 778 015 824
okrokdal@gmail.com

Co na nás čeká

Již přijímáme pouze náhradníky.:)


Stojíš na rozcestí a přemýšlíš, jakou cestou se dát. Každá nabízí svá pro a proti. Rozhodneš se. Prodíráš se houštím, vodou, přelézáš překážky. Cíl je v nedohlednu. „Je tohle moje cesta? Je tohle to, co opravdu chci?“ začne se ti honit hlavou. Máš dvě možnosti: vrátit se, nebo překonat nástrahy a být o krok dál k vrcholu? Jaká cesta bude ta tvoje?


Vyraz s námi do Českého středohoří na pomoc koniklecům a dalším lučním kytkám. Zažiješ krásné výhledy, akční program, fajn lidi a smysluplnou práci!

Co, kde a jak

Čeká tě dobrovolnicko-zážitková víkendovka v Českém středohoří u Litoměřic, kde budeme čistit vzácné stráně. Potkáš se zde s asi dvaceti podobně naladěnými mladými lidmi, kteří touží po dobrodružství a smysluplně stráveném času v přírodě stejně jako ty. Budeme spát v ubytovně a budeme si vařit dobré veganské jídlo. Na akci vítáme všechny mladé lidi ve věku 15 až 26 let. Cena akce je 200 Kč pro členy Hnutí Brontosaurus, 250 Kč pro nečleny.

Dobrovolnická pomoc

Hlavní náplní práce bude vyštipování výmladků na PP Hradiště u Hlinné u Litoměřic. Jedná se o práci na podporu místní biodiverzity - vyštipováním výmladků zabráníme zarůstání stráně, kde kvetou například koniklec luční a koniklec otevřený.

Malá ochutnávka

Víkendovku pořádá Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch. Jsme skupinka nadšených lidí, kteří rádi jezdí do přírody a rádi o ni pečují. Užíváme si spoustu zábavy a společně stráveného času. Jezdíme pomáhat do Krkonoš, na Šumavu, do Českého krasu a mnoho dalších míst v Čechách, kde na našich akcích sázíme stromy, kosíme louky, obnovujeme mokřady nebo jinak pomáháme s péčí o krásná a chráněná místa v naší krajině.

Organizační tým

Těší se na tebe #PromiňKuba, Berenika, Běta, Matouš a Žofie.

Kontakt

Kontaktní osoba: Berry
E-mail: okrokdal@gmail.com
Telefon: +420 778 015 824