Výprava

Chystá se daleká cesta skrz neznámé pláně pokryté sněhem; s větrem skučícím mezi rozervanými skalami; stovky mil ledovou stopou, co září a jiskří jak náhrdelník z diamantů; pod pohledy šelem číhajících na kořist. A na konci? Na konci čeká přece zlato, které vytrhneš ze zmrzlé země a které otevře dveře Tvé budoucnosti. Přidáš se ke zlatokopům severu?

kdy 18.2.-21.2.2016 (čtvrtek večer až neděle odpoledne, nutno se účastnit celé akce, pozdější příjezdy či dřívější odjezdy nejsou možné)
kde zimní příroda Krkonoš (začátek akce v Horním Maršově)
co pracovně-prožitková zimní putovní víkendovka Hnutí Brontosaurus, zaštiťuje základní článek Rozruch
práce věšení lojových koulí, zajišťování krmení pro kozy (práci věnujeme cca 6 hodin)
jak celý víkend se budeme pohybovat vlastními silami venku, v zimě, ve sněhu
pro koho 18-26 let (je možné se dohodnout na výjimce)

Víkendovka je určená pro lidi, kteří ještě nemají zkušenosti s putováním a spaním v zimní přírodě. Měl bys mít ale zkušenost s letním puťákem, se spaním venku, odhodlání tolerovat jistou míru nepohodlí, ochotu spolupracovat s ostatními, chuť zkoušet nové věci a náladu si občas zablbnout. Akce je koncipována tak, že by ji zdravý člověk měl bez problémů zvládnout, pokud bude dodržovat základní principy pro chování v zimní přírodě.

 
vybavení sněžnice + vhodné vybavení na zimní
uzávěrka přihlášek 31.1.2016 - kapacita akce je již naplněna (lze se přihlásit jako náhradník)
kontakt zlato.brontosaurus@seznam.cz
Přemek 731 192 079
cena 300 Kč

Náš tým

Přemek

K obdivu krás zimy se snaží využít každou příležitost. Začíná již ale tušit, že s tímto objevováním se pojí i různá nebezpečí. Rád se vypraví s kamarády do zasněžených hor, ale také již organizoval několik zimních zážitkových akcí.
V běžném životě je typem spíše analytickým, ale poměrně často se nechává unášet proudem nevyzpytatelné náhody.
Je garantem této akce, a proto se pokusí ze sebe vydolovat to nejlepší, co v něm je (snad i zlaté valounky :-)).

 

Martina

Krásu zimního táboření objevila teprve nedávno, ale od té doby nevynechá jedinou příležitost vyrazit ven do sněhu. Na zimních výpravách má ráda, jak naučí člověka vážit si maličkostí. A ten pocit, když kráčíte jako první neprošlapaným sněhem!
Když zrovna nepobíhá někde venku, můžete na ni narazit v jedné z pražských nemocnic, kde pracuje jako zubní lékařka.
Je členkou základního článku HB Rozruch, pod kterým organizuje víkendovky a tábory. Na této akci vám bude lepit puchýře, obvazovat omrzliny a také dohlížet na to, aby vaše bříška moc nestrádala.

Honza

Kouzlem zimního táboření byl nakažen na Zimním instruktorském kurzu 2010. Od té doby se snaží provětrat sněžnice alespoň 1x ročně. Připomenout si, že člověk zvládne opravdu leccos. Dává-li to smysl, samozřejmě.
Rád rozvíjí svoji fyzickou stránku za pomoci běhu, kola, frisbee; mentální převážně prací programátora; tu poslední pak (sebe)poznáváním v přítomnosti - jógou.
Je členem základního článku HB Rozruch, pod kterým organizuje víkendovky a tábory. Na této akci vám bude prošlapávat stopu, rozdělávat oheň, spravovat sněžnice, starat se o vaši pohodu a případně číst pohádky.

Katka

Zima je jejím nejoblíbenějším ročním obdobím. Tedy jen až skončí podzim a než začne jaro. Protože křupavý sníh pod nohama a pohledy na šedobílý obzor – samota a ponurost. A třpytící se mráz na slunci – krása. Nemrazí ji, když mrazí, ale rádo ji mrazí při dobré hudbě, koncertech, při fotografování či zajímavém divadelním představení. Pracuje jako historik/archivář a zkouší, zda vydrží doktorské studium. Hodně ji ovlivnila dlouholetá práce s dětmi a v sociálních službách. A úplně nejraději se toulá (noční) krajinou a objevuje drobné stopy lidské činnosti od dob dávných až po léta nedávno minulá.

Milan

Má rád toulky přírodou bez ohledu na jejich délku či roční období. Nemá rád mokré a promrzlé nohy (vlastní ani cizí). Je přesvědčen o tom, že útrapy všeho druhu pomůže překonat zejména dobré jídlo (velmi jej tedy uklidnil medailonek Martiny). S tábořením na sněhu má poměrně krátké, ale zato intenzivní zkušenosti, svým způsobem tedy bude benjamínkem organizačního týmu. Pracuje jako překladatel a korektor zejména vědeckofantastické literatury.

 

Praktické info

Co by sis měl vzít s sebou

Povinné vybavení budeme kontrolovat, a pokud ho nebudeš mít, pak se může stát, že se na výpravu vůbec nedostaneš.
Přizpůsob prosím svou výbavu aktuálnímu počasí a svému zdraví; např. není nutné brát brýle proti sluníčku, pokud by mělo být celý víkend zataženo, pokud ovšem máš citlivé oči, tak doporučujeme vzít sluneční brýle i tak, pro případ, že by se počasí změnilo.

Kdybys měl problém se sehnáním nezbytného vybavení, napiš nám, možná budeme schopni poradit, kde ho zapůjčit. Pokud máš další dotazy k vybavení, pak také určitě napiš.
Pamatuj, že na akci se bude rozdělávat i oheň. Tedy není příliš rozumné s sebou brát nejnovější membránové vybavení v hodnotě desítek tisíc korun.

Zdůrazňujeme, že na víkendovce je absolutní zákaz alkoholických nápojů. V zimě obecně nedoporučujeme zahřívat se alkoholem (maximálně až v bezpečí chaty). Alkohol způsobuje rychlejší ztráty tepla a tím pádem i výrazně vyšší pravděpodobnost umrznutí. Není povolen ani iontový nápoj v podobě piva či placatka na zahřátí.

Nezbytné:

Nezbytné pro skupinu:

Následující věci bude nutné, aby měla každá skupina, kterou určíme. Skupiny určíme na základě informací z dotazníčku.

Velmi žádoucí:

Doporučené

Co by se ještě mohlo hodit:

Pokud máš možnost vzít něco z následujícího vybavení, pak nám dej prosím vědět: