Tým Stanice Zima

Blanka

Blanka

Není typickou milovnicí zimy a její vášní je spíše než mrznutí, přikládání do kamen, vydatný spánek a Island, kde se boření ve sněhu prokládá koupáním v termálních jezírkách. Během polárnické výpravy se nejvíce těší na účastníky, noční rozhovory u praskajících kamen a válení sudů ze zasněžené pláně. Na Stanici Zima se díky svému vztahu k mrznutí dokáže vcítit do polárníků-záčátečníků. V běžném životě se zaobírá výzkumem a vzděláváním v oblasti mezinárodních vztahů.

Gimli

Gimli

Spíš než zimu v horách má raději hory v zimě a pohyb v přírodě. Již od útlého dětství trávil zimní prázdniny zakután ve sněhových labyrintech či na běžkách. Vyzná se v mapách, běhá orienťák, hraje frisbee a nepohrdne šifrovačkou. V civilu ho živí již léta počítače.

Honza

Honza

Kouzlem zimního táboření byl nakažen na Zimnímu instruktorském kurzu 2010. Od té doby se snaží provětrat sněžnice alespoň 1x ročně. Připomenout si, že člověk zvládne opravdu leccos. Dává-li to smysl samozřejmě. Rád rozvíjí svojí fyzickou stránku za pomocí běhu, kola, frisbee; mentální převážně prací programátora; tu poslední pak (sebe)poznáváním v přítomnosti - jógou. Je členem základního článku HB Rozruch, pod kterým organizuje víkendovky a tábory. Na této akci vám bude prošlapávat stopu, rozdělávat oheň, spravovat sněžnice, starat se o vaši pohodu a případně číst pohádky.

Katka

Katka

Zima je jejím nejoblíbenějším ročním obdobím. Teda jen až skončí podzim a než začne jaro. Protože křupavý sníh pod nohama a pohledy na šedobílý obzor – samota a ponurost. A třpytící se mráz na slunci – krása. Nemrazí ji, když mrazí, ale rádo ji mrazí při dobré hudbě, koncertech, při fotografování či zajímavém divadelním představení. Pracuje jako historik/archivář a zkouší, zda vydrží doktorské studium. Hodně ji ovlivnila dlouholetá práce s dětmi a v sociálních službách. A úplně nejraději se toulá (noční) krajinou a objevuje drobné stopy lidské činnosti od dob dávných až po léta nedávno minulá.

Klára

Klára

Miluje hory, v létě v zimě, ve dne i v noci. Na zimním táboření má nejradši večery u ohně pod hvězdným nebem a svobodu. Ráda jezdí na kole a stopem, maluje a kreslí. Ráda a ne moc dobře zpívá. A co nám na sebe poví pikantního? Bydlí v divadle, snědla porci borůvek s hořčicí a dostopovala do Istanbulu.

Lukáš

Lukáš

V roce 2014 díky akci Závěj poznal mnoho zajímavých lidí, nyní bude pomáhat s organizací. Ví, že prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a prospěje nám vyběhnout na mráz. Není nucen třetinu roku odhazovat sníh, takže si Ladovskou zimu užívá. Jeho prací je všemožně trápit elektronické výrobky, aby obstály v provozu. Možná se mu podaří trochu potrápit i účastníky.

Martina

Martina

Krásu zimního táboření objevila před pár lety a od té doby nevynechá jedinou příležitost vyrazit ven do sněhu. Na zimních výpravách má ráda, jak naučí člověka vážit si maličkostí a nepokládat vše za samozřejmost. A ten pocit, když kráčíte jako první neprošlapaným sněhem! Pokud zrovna nepobíhá někde venku, můžete na ni narazit v jedné z pražských nemocnic, kde pracuje jako zubní lékařka. Je členkou Hnutí Bronstosaurus, základní článek Rozruch, pod kterým organizuje víkendovky a tábory. Na této akci vám bude lepit puchýře, obvazovat omrzliny a také dohlížet na to, aby vaše bříška moc nestrádala.

Míša

Míša

Má ráda zimu, když může trávit čas v přírodě, obdivovat zasněžené vrcholky her, stavět sněhuláky a dělat andělíčky. Je ochotná na Nový rok vstávat brzy ráno, aby horkou vodou vysvobodila kešku, která zamrzla pod kamenem. Pokud nesedí u mikroskopu nebo nepíše vědecké články, tráví čas sportem (frisbee, bloudění po lese či bruslení na kolečkách i nožích), touláním se v přírodě, hraním her, dešifrováním a improvizací.

Přemek

Přemek

K obdivu krás zimy se snaží využít každou příležitost. Začíná již ale tušit, že s tímto objevováním se pojí i různá nebezpečí. Rád se vypraví s kamarády do zasněžených hor, ale také již organizoval několik zimních zážitkových akcí. V běžném životě je typem spíše analytickým, ale poměrně často se nechává unášet proudem nevyzpytatelné náhody.

Wawi

Wawi

Od roku 2002 pravidelný (šéf)instruktor zimních prázdninovek, které Velký vůz pořádal. Na zimních akcích má rád jejich atmosféru, dlouhé zimní večery, zasněžená rána, mráz a vše, co se k zimě váže. Rád jezdí v zimě běžkovat, toulat se po zasněžených plání, protože zde zažívá něco, co nazývá existencionální okamžiky, kdy je rád za život, kdy ví, že je tam, kde má být. Profesně vysokoškolský pedagog učící teoretickou ekonomii. To, co dělá, jej hodně baví, ekonomické teorie a poučky aplikuje prakticky neustále. Lze předpokládat, že tak bude činit i na této akci.