Tým akce Rampouch Z-42

Blanka

Blanka

Není typickou milovnicí zimy a spíše než mrznutí je její vášní přikládání do kamen, vydatný spánek a Island, kde se boření ve sněhu prokládá koupáním v termálních jezírkách. Během polárnické výpravy se nejvíce těší na účastníky, noční rozhovory u praskajících kamen a válení sudů ze zasněžené pláně. Na akci Rampouch Z-42 se díky svému vztahu k mrznutí dokáže vcítit do polárníků-záčátečníků. V běžném životě se zaobírá výzkumem a vzděláváním v oblasti mezinárodních vztahů.

Katka

Katka

Zima je jejím nejoblíbenějším ročním obdobím. Tedy jen až skončí podzim a než začne jaro. Protože křupavý sníh pod nohama a pohledy na šedobílý obzor – samota a ponurost. A třpytící se mráz na slunci – krása. Nemrazí ji, když mrazí, ale rádo ji mrazí při dobré hudbě, koncertech, při fotografování či zajímavém divadelním představení. Pracuje jako historik/archivář, hodně ji ovlivnila dlouholetá práce s dětmi a v sociálních službách. A úplně nejraději se toulá (noční) krajinou a objevuje drobné stopy lidské činnosti od dob dávných až po léta nedávno minulá.

Koty

Koty

Svoji vysněnou dovolenou si představuje jako túru v horách, kde není vázaný na nic a užívá si každý okamžik. Kdykoli má v zimě možnost, vyrazí na běžky. Rád běhá, ať už venku sněží, prší, nebo praží sluníčko. Víkendy tráví v noci nad šiframi a v týdnu je na svoji hru vymýšlí. Vždy ho bavil rozvoj lidí, a tak se teď stará o tým deseti programátorů.

Lukáš

Lukáš

V roce 2014 díky akci Závěj poznal mnoho zajímavých lidí, nyní bude pomáhat s organizací. Ví, že prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a prospěje nám vyběhnout na mráz. Není nucen třetinu roku odhazovat sníh, takže si ladovskou zimu užívá. Jeho prací je všemožně trápit elektronické výrobky, aby obstály v provozu. Možná se mu podaří trochu potrápit i účastníky.

Martina

Martina

Krásu zimního táboření objevila před pár lety a od té doby nevynechá jedinou příležitost vyrazit ven do sněhu. Na zimních výpravách má ráda, jak naučí člověka vážit si maličkostí a nepokládat vše za samozřejmost. A ten pocit, když kráčíte jako první neprošlapaným sněhem! Pokud zrovna nepobíhá někde venku, můžete na ni narazit v jedné z pražských nemocnic, kde pracuje jako zubní lékařka. Je členkou Hnutí Bronstosaurus, základní článek Rozruch, pod kterým organizuje víkendovky a tábory. Na této akci vám bude lepit puchýře, obvazovat omrzliny a také dohlížet na to, aby vaše bříška moc nestrádala.

Milan

Milan

Má rád toulky přírodou bez ohledu na jejich délku či roční období. Nemá rád mokré a promrzlé nohy (vlastní ani cizí). Je přesvědčen o tom, že útrapy všeho druhu pomůže překonat zejména dobré jídlo (velmi jej tedy uklidnil medailonek Martiny, konkrétně poslední věta). Pracuje jako překladatel a korektor zejména vědeckofantastické literatury, občas se rád zadumá či zasní.

Přemek

Přemek

K obdivu krás zimy se snaží využít každou příležitost. Začíná již ale tušit, že s tímto objevováním se pojí i různá nebezpečí. Rád se vypraví s kamarády do zasněžených hor, ale také již organizoval několik zimních zážitkových akcí. V běžném životě je typem spíše analytickým, ale poměrně často se nechává unášet proudem nevyzpytatelné náhody.

Vlaďka

Vlaďka

Má ráda, když si v obřím hrnci na kamnech bublá ovesná kaše pro třicet lidí. Horské ráno v okně a báječné teplo uvnitř. Prchavý okamžik štěstí, co vydá za celé roky blahobytu. Pak také putování na sněžnicích, únavu, zimu, rampouchy, úplněk, medvědí stopy, ticho i ledovou vodu ze studánky.

Wawi

Wawi

Od roku 2002 pravidelný (šéf)instruktor zimních prázdninovek, které Velký vůz pořádal. Na zimních akcích má rád jejich atmosféru, dlouhé zimní večery, zasněžená rána, mráz a vše, co se k zimě váže. Rád jezdí v zimě běžkovat, toulat se po zasněžených pláních, protože zde zažívá něco, co nazývá existencionální okamžiky, kdy je rád za život, kdy ví, že je tam, kde má být. Profesně vysokoškolský pedagog učící teoretickou ekonomii. To, co dělá, jej hodně baví, ekonomické teorie a poučky aplikuje prakticky neustále. Lze předpokládat, že tak bude činit i na této akci.