O týmu

Naruby pořádá v rámci Prázdnin s Brontosaurem Základní článek HB Rozruch.

Pořádáme víkendové i delší prázdninové akce pro středoškoláky a vysokoškoláky, při nichž se věnujeme pomoci přírodním lokalitám, nejvíce krkonošským loukám. Za poslední dva roky jsme také například v Praze rozvěsili více než 50 ptačích budek, o které se dále staráme. Svůj čas na akcích rádi věnujeme (nejen) programu na vyblbnutí, odreagování, rozvíjení, poznávání sebe sama i ostatních a sbírání zážitků a zkušeností.

Tým tábora je sestavený z pestrých osobností, různými vazbami a aktivitami pospojovanými. Co že jsme konkrétně zač?

Marťa

Vyrůstala jako městské dítě, až jí jeden brontosauří tábor obrátil život Naruby. Od té doby se snaží vyrážet do přírody jak jen to jde, ať už v létě či v zimě. Miluje horské výhledy, vůni lesa, sluneční paprsky na obličeji, svěží horské potůčky, hlínu za nehty, ale i fyzickou námahu a nepohodlí s pobytem v přírodě spojené. Ve volném čase dělá spoustu věcí, které mají společný jmenovatel v tom, že jí moc nejdou, zato jí náramně baví. Ráda leze na stěně, cvičí jógu, hraje si, vaří, fotí, nepohrdne šifrovačkou a v poslední době ji oslovil orientační běh. Pracuje v jedné z pražských nemocnic, kde se také podílí na výuce studentů a sama se prokousává doktorským studiem.

Rusalka

Pochází z malebného Sedlčanska, ale většinu času tráví ve vlaku mezi Prahou a Brnem, kde studuje botaniku a učitelství středoškolské biologie (v tom Brně, ne v tom vlaku). Nejvíc jí baví čtení, focení, kreslení, psaní, spaní, válení se v trávě, kavárenské povalečství, tanec, ponocování u ohně a kytaření. To poslední (především) bude i náplní jejích táborových večerů. Mimo to má na starosti zastavování krvácení a průjmu, rovnání kostí, vytahování klíšťat a další neodkladné polní operace, kterým se věnuje s citem, zájmem a špetkou svého laskavého, vůbec ne cynického nebo sarkastického humoru. Letos se chystá na svůj sedmý Rozrušený tábor a neskutečně se tam těší.

Bětka

Nejšťastnější se cítí, když večer při zvuku kytary a bubnů hledí do ohně, pozoruje ze spacáku východ slunce nebo z koruny stromu jeho západ anebo visí za jednu ruku na stěně celá umazaná ad mága. Ve všední dny ji proto nejčastěji najdete na stěně a pokud zrovna není na co lézt, ráda si zacvičí jógu nebo zaleze do postele s dobrou knížkou v ruce a kočičákem na klíně. Jinak tento rok dokončí gympl a chtěla by pokračovat na Karlovce na Přírodovědecké fakultě.

Michal

Na táboře bude hlavně chodit kolem a všem říkat že je to super, bude to v pohodě, a nebo že to vlastně nevadí a bude zase líp. Ve volném čase dělá něco akrobacie, v pracovním čase si zase hraje s laserama.

Terka

Asi má fakt hodně ráda Brontosaura (a taky Petra), protože s oběma tráví hodně času. Naštěstí na sebe zatím nežárlí… Baví ji jen tak být v lese nebo na louce, ať už sama, nebo s přáteli, a to pak nejlépe s batohem na zádech někde na vandru. Kromě toho hodně ráda kuchtí, visí na stěně nebo lépe na skále, hrabe se v záhonu, mlátí do bubnu, houpe se v hamace a vyrábí všelijaké nevšední věci od marmelád, chleba přes hořčici k pracímu prášku. Taky občas dochází na Přírodovědeckou fakultu v Praze, kde letos dokončuje bakaláře na biologii. Za dva roky z ní (snad) bude i botanička.

Petr

Hlavní krotitel plechového oře, volnočasový volnomyšlenkář, adept přírodního stavitelství a sadařství. V civilu ho můžete vidět viset na stromě s pilou v ruce. Na táboře se bude starat o to, aby všechno klaplo, jak má, a abyste nestrádali, ať už po jakékoli stránce.. Má rád vyhlídky, akční i flákací outdoor aktivity, rozšiřování komfortní zóny, maximalizaci času stráveného ve stavu flow a všemožné bytí v lese a na louce v záplavě slunce. A (nejen) o tom bude Naruby 2017… coming soon! :)

Kozel

Studuje fyziku v Praze a ve volném čase cvičí bojová umění, leze, spí, jí a je v přírodě. Rád chodí naboso, běhá po lese, rozfoukává oheň, zpívá,spí pod hvězdami a koupe se v potoce. Bude mít mimo jiné na starost aby nebyla nuda a aby byl oheň. Jeho hlavní předností je, že rád dělá hlouposti, a je mu jedno co si kdo myslí. Kromě výše zmíněného ho baví vymýšlet si fiktivní životopisy.

Kačka

Má ráda lidi, kteří nikam nespěchají a kterým není divné jen tak se smát, jen tak sedět u ohně, jen tak kosit louky a podobné divné věci. Studuje peďák v Praze, ale z učitelství chce nejspíš brzy utéct, protože ji zase až tak nechytlo. Pendluje mezi Chocerady a Prahou a ve volných chvílích trénuje mladé hasiče, leze, čte a hraje na všechno, co jí přijde pod ruku. Ale úplně ze všeho nejradši běhá bosa po loukách a všude možně, spí pod širákem, dívá se na hvězdy a plahočí se po horách.