O týmu

Naruby pořádá v rámci Prázdnin s Brontosaurem Základní článek HB Rozruch.

Pořádáme víkendové i delší prázdninové akce pro středoškoláky a vysokoškoláky, při nichž se věnujeme pomoci přírodním lokalitám, nejvíce krkonošským loukám. Za poslední dva roky jsme také například v Praze rozvěsili více než 50 ptačích budek, o které se dále staráme. Svůj čas na akcích rádi věnujeme (nejen) programu na vyblbnutí, odreagování, rozvíjení, poznávání sebe sama i ostatních a sbírání zážitků a zkušeností.

Tým tábora je sestavený z pestrých osobností, různými vazbami a aktivitami pospojovanými. Co že jsme konkrétně zač? (pořadí v tomto seznamu je spíše chaotické a historické než úplně náhodné)

Marťa

Miluje horské výhledy, zuby na dlani, vůni lesa, sluneční paprsky na obličeji, svěží horské potůčky, fyzickou námahu a nepohodlí. Ráda dělá to co neumí - ono ji to totiž o to víc baví. Zejména ráda leze po stěnách, cvičí jógu, hraje si, vaří, fotí, nepohrdne šifrovačkou a v poslední době ji oslovil orientační běh. Hlavy a kůži už šít umí, teď se učí i s látkou. Pracuje v nemocnici (nechtějte vědět v které), kde také mučí studenty zatímco je sama vyučována. Nikdy nemá krev a hlínu za nehty současně.

Rusalka

Většinu času tráví ve vlaku mezi Prahou a Brnem, kde studuje botaniku a učitelství středoškolské biologie (v tom Brně, ne v tom vlaku). Nejvíc jí baví čtení, focení, kreslení, psaní, spaní, válení se v trávě, kavárenské povalečství, tanec, ponocování u ohně a kytaření. To poslední (především) bude i náplní jejích táborových večerů.

Bětka

Za ohlušujícího zvuku bubnů zírá do ohně jak smyslu zbavená. Z koruny stromu visí za jednu ruku celá umazaná od mága. A pokud zrovna není na co lézt, zaleze do postele s dobrou knížkou v ruce a dravým kočičákem na klíně. Žere přírodovědeckou fakultu, rozšířila tam mutantní huseničky a doma má in vitro tlustici.

Michal

Na táboře chodí kolem a všem říká že je to super, že bude to v pohodě, a nebo že to vlastně nevadí a bude zase líp. Když může tak akrobaticky létá, ale žije z toho že v Německu střílí laserama a kouká co se pak děje. Má tedy status speciálního zahraničního agenta a usilovně trénuja na kytaru aby v tom jednou předehnal Rusalku

Terka

Je ráda v lese nebo na louce, ať už sama, nebo s přáteli, a to pak nejlépe s batohem na zádech někde na vandru. Kromě toho hodně ráda kuchtí, visí na stěně nebo lépe na skále, hrabe se v záhonu, mlátí do bubnu, houpe se v hamace a taky občas dochází na Přírodovědeckou fakultu v Praze, kde studuje na slečnu botaničku.

Petr

Hlavní krotitel plechového oře, volnočasový volnomyšlenkář, adept přírodního stavitelství a sadařství. V civilu ho můžete vidět viset na stromě s pilou v ruce. Má rád vyhlídky, akční i flákací outdoor aktivity, rozšiřování komfortní zóny, maximalizaci času stráveného ve stavu flow a všemožné bytí v lese a na louce v záplavě slunce. A (nejen) o tom bude Naruby 2018… coming soon! :)

Kozel

Studuje fyziku v Praze a ve volném čase cvičí bojová umění, leze, spí, jí a je v přírodě. Rád chodí naboso, běhá po lese, rozfoukává oheň, zpívá,spí pod hvězdami a koupe se v potoce. Jeho hlavní předností je, že rád dělá hlouposti, a je mu jedno co si kdo myslí. Kromě výše zmíněného ho baví vymýšlet si šílené teorie.

Kačka

Nikam nespěchá a divně se směje když kosí louky či dělá jiné ulítlé věci. Např. studuje peďák, ale z učitelství stejně uteče. Pendluje mezi Chocerady a Prahou: V Praze se učí neučit a v Choceradech trénuje podobné blázny jak pálit a hasit. Leze a čte a hraje na všechno, co jí přijde pod ruku. Ale úplně ze všeho nejradši běhá a plahočí se bosá po loukách a horách a krotí kozly.

Rózi

Správná socioložka, která se učí poznávat společnost ze všech (možných) úhlů. Nejčastěji ji můžete vidět jak si nadšeně povídá s každým, kdo je ochotný ji poslouchat. Hýří vtipem, kterému se nejvíce zasměje sama. Samozřejmě se ráda válí v bahně, prodírá se houštinami, skáče po kamenech nebo uříceně běhá po lese.