O kurzu

Letní pracovně-zážitkový kurz pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus.

Na kurzu Naruby můžeš očekávat nejen smysluplnou dobrovolnickou pomoc krkonošským loukám, ale také rozmanitý zážitkový program ve dne i v noci, pro duši i pro tělo, pro všechny i pro sebe. Dozvíš se mnohé o místním kraji a budeš mít i možnost ho na vlastní kůži pořádně prozkoumat. Program celé akce je postaven tak, abychom svou přítomností prospěli místu, kde budeme pobývat, ale zároveň si toho sami ještě mnohem víc odvezli sebou.

Termín

21. - 30. červenec 2017

Místo

okolí Horního Maršova, Krkonoše

Převážnou část kurzu strávíme ve Sklenářovickém údolí. Pod hvězdami, pod plachtou či jinde na karimatce a ve spacáku.

Práce

Budeme především kosit a hrabat krkonošské louky s cílem obnovit jejich přirozenou druhovou diverzitu. Možná přiložíme ruku k dílu i u místních eko-hospodářů v údolí. Práci se budeme věnovat přibližně 5 hodin denně, nikoliv však všechny dny tábora.

Strava

Vařit si budeme sami, a to chutně, úžasně, a převážně bezmase. V kotlíku nad ohněm nebo v hrnci na vařiči, ale vždy pod zkušeným a usměvavým vedením.

Cena kurzu

Základní cena kurzu je 1500 Kč, pro členy HB potom 1300 Kč.

Cena v sobě zahrnuje vše potřebné a důležité od stravování, pojištění, materiálního vybavení až po ubytování po celou dobu konání akce. Nezahrnuje dopravu na kurz a zpět, kterou si účastníci hradí sami. Organizátoři jsou dobrovolníci a Naruby pro vás připravují bez nároku na honorář, protože je to prostě ohromně baví. :-)

Přihlaš se do 1.5. 2017 a celý kurz Tě bude stát jen 1200 Kč. Jak se přihlásit? Více zde.

Co na to účastníci z minulých let?

"Bylo to šílený, ale přitom krásný, namáhavý, ale úžasný :-D"

"Tábor s Rozruchem patřil již podruhé mezi nejlépe strávené dny v roce, na které dlouho a často vzpomínám. Děkuji za ně!"

"Pojeď, všechno bude naruby, ale bude to fajn."

Co budu potřebovat?

Z těch materiálních věcí, které nejsou pro každého úplně běžné, ti radíme, aby sis vzal karimatku, spacák, pořádné boty a batoh, kam se všechno vejde a který na zádech bez větších problémů uneseš. Podrobnější seznam věcí ti v infosheetu včas před akcí pošleme.

S kým tam budu?

Na Naruby se setkáš s asi šestnácti lidmi ve věku 16 až 26 let a s osmi podnikavými organizátory. Na akci jsou velmi vítáni lidé, kteří nemají s Hnutím Brontosaurus žádné zkušenosti.