O kurzu

Letní pracovně-zážitkový kurz pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus.

Na kurzu Naruby můžeš očekávat nejen smysluplnou dobrovolnickou pomoc krkonošským loukám, ale také rozmanitý zážitkový program ve dne i v noci, pro duši i pro tělo, pro všechny i pro sebe. Dozvíš se mnohé o místním kraji a budeš mít i možnost ho na vlastní kůži pořádně prozkoumat. Program celé akce je postaven tak, abychom svou přítomností prospěli místu, kde budeme pobývat, ale zároveň si toho sami ještě mnohem víc odvezli sebou.

Termín

18. - 29. červenec 2018

Místo

okolí Horního Maršova, Krkonoše

Převážnou část kurzu strávíme ve Sklenářovickém údolí. Pod hvězdami, pod plachtou či jinde na karimatce a ve spacáku.

Práce

Budeme především kosit a hrabat krkonošské louky s cílem obnovit jejich přirozenou druhovou diverzitu. Možná přiložíme ruku k dílu i u místních eko-hospodářů v údolí. Práci se budeme věnovat přibližně 5 hodin denně, nikoliv však všechny dny tábora.

Strava

Vařit si budeme sami, a to chutně, úžasně, a převážně bezmase. V kotlíku nad ohněm nebo v hrnci na vařiči, ale vždy pod zkušeným a usměvavým vedením.

Co na to účastníci z minulých let?

"Šílený, ale přitom krásný, namáhavý, ale úžasný :-D"

"Tábor patřil již podruhé mezi nejlépe strávené dny v roce, na které dlouho a často vzpomínám. Děkuji za ně!"

"Supermegadémonskykrutopřísný."

"Že ještě jsou na světě dost blázniví lidi ... že obejmeš kluka ... Nejlepší tábor, na kterém jsem kdy byla. "

"Bylo mi ukázáno jak pomocí kosení balit kluky, na což jsem nalákala svého přítele."

"Nejlepší jídlo pod sluncem! * Skvělé. Úžasné. Luxusní. "

"Poznala jsem pocit napětí a naopak pocit přijetí, stav, kdy si člověk jen tak užívá vše kolem. ... že nejsem z cukru a něco vydržím ... být víc samostatná ... jak úžasné je chodit bos, jak úžasná je ranní koupel v potoce"

"Vše bylo suprově připraveno dopředu. Ta plachta je skvělá. Jak jsme si to udělali, tak nám to tam fungovalo :) A dokonce jsme měli i kadibudku."

"Yep, super. Zpívání v bouřce prostě miluju."

"..pak získala na obrátkách. Najednou o něco šlo, něco se dělo. Asi mi nepřestane vrtat hlavou, co by se stalo, kdyby..."

Cena kurzu

Základní cena kurzu je 1700 Kč, pro členy HB potom 1600 Kč.

Cena v sobě zahrnuje vše potřebné a důležité od stravování, pojištění, materiálního vybavení až po ubytování po celou dobu konání akce. Nezahrnuje dopravu na kurz a zpět, kterou si účastníci hradí sami. Organizátoři jsou dobrovolníci a Naruby pro vás připravují bez nároku na honorář, protože je to prostě ohromně baví. :-)

Přihlaš se do 30.4. 2018 a celý kurz Tě bude stát jen 1500 Kč. Jak se přihlásit? Více zde.

Chcš jet, ale z finančních důvodů je to pro tebe obtížné? Pak můžeš využít náš stipendijní fond. Napiš nám, proč právě ty potřebuješ, abychom ti dali slevu. (Nebudeme nikde zveřejňovat, kdo požádal) Líbí se ti myšlenka stipendijního fondu, ale máš dost štěstí že ho nepotřebuješ? Pak do něj mužeš přispět! Částku, kterou za kurs zaplatíš, můžeš libovolně zvýšit, rozdíl mezi cenou kursu a tím, co zaplatíš, odešleme do stipendijního fondu. Velmi si vážíme každého, kdo do stipendijního fondu takto přispěje, ať je jeho příspěvek jakkoli vysoký.

Co budu potřebovat?

Z těch materiálních věcí, které nejsou pro každého úplně běžné, ti radíme, aby sis vzal karimatku, spacák, pořádné boty a batoh, kam se všechno vejde a který na zádech bez větších problémů uneseš. Podrobnější seznam věcí ti v infosheetu včas před akcí pošleme.

S kým tam budu?

Na Naruby se setkáš s asi šestnácti lidmi ve věku 16 až 26 let a s devíti podnikavými organizátory. Na akci jsou velmi vítáni lidé, kteří nemají s Hnutím Brontosaurus žádné zkušenosti.